RIEBAUS KATINO BLOGAS

Kaunas turi tai, ko gali pavydėti kiti Lietuvos miestai

 

Ne, ne, kalba eis ne apie merą, kuris privertė Kauną tvarkytis ir ne apie krepšinio komandą... Tai ūkininkai, kurių dauguma, matyt net negyvena Kaune, bet jie kiekvieną šeštadienį renkasi į „Ūkininkų turgelį“. Jis vyksta kiekvieną šeštadienį šalia Kauno pilies.

Gal panašių yra ir kitur, bet tokį didelį rasite tik čia. Prisipažinsiu, šis mano apsilankymas pirmas. Džiugu, kad tai vieta, kur nereikia bandyti išsiaiškinti kur produktai užauginti, ar pagaminti. Malonu matyti prekiaujančius Lietuvos ūkininkus, tai yra tuos, kurie augino daržoves, ar gamino rūkytus mėsos, žuvies gaminius, ar sūrius.

Neslėpsiu, jausmas vaikščiojant po turgelį buvo toks, lyg mažam vaikui didelėje žaislų parduotuvėje. Tai vieta, kur vertinantys kokybišką, ekologišką maistą ras didelį pasirinkimą ir pasijus lyg pasakoje.

Žinoma, didžioji dalis turgelyje siūlomų prekių yra daržovės. Jų pasirinkimas toks didelis, kad patenkins bet kurį gurmaną. Radau ir puikių sūrių, rūkytų mėsų, jautienos didkepsniams, kaimiškų kiaušinių, medaus, vištienos, žuvies, pyragų...

Galiu drąsiai teigti, kad tai vieta, kur šeštadienio rytą leidžia ne tik ūkininkai, bet ir tie, kam labai svarbu ką valgo.  Tad iki susitikimo kitą šeštadienį.