„Net didžiausi priešai nepalinkėtų tokios nelaimės, kokią žmogui gali atnešti jo paties mintys“
Vienas žymiausių senovės gydytojų Avicena yra pasakęs:
„Kovai su liga gydytojas turi tris priemones – žodį, augalą ir peilį“.
Atkreipkite dėmesį – žodis paminėtas pirmas.
Vienoje Paryžiaus ligoninių jauna psichologė Emily Kyi, leidus vyr. gydytojui, prisiėmė atsakomybę ir savo pacientus įpareigojo tris kartus per dieną garsiai arba mintyse 10 kartų pakartoti frazę:
„Aš kiekvieną dieną jaučiuosi vis geriau ir geriau!”
Ir šią frazę reikėjo kartoti ne mechaniškai, o nuoširdžiai.
Ir ką jūs manote? Po mėnesio gydytojos pacientai tapo pagrindiniu ligoninės, o vėliau ir visos Prancūzijos medikų pokalbių šaltiniu! Nuostabu tai, kad per mėnesį pasveiko nemažai tikrai sunkių ligonių, kai kuriems jų net nebereikėjo operacijų. Kitaip tariant, pasitvirtino didžiojo senovės mokslininko Paracelso teiginys, kad tikėjimas daro stebuklus.
Mūsų sveikata tiesiogiai priklauso nuo to, kaip mąstome.
Niekas neabejoja, kad tarp žmonių psichinės ir fizinės būklės yra tiesioginis ryšys.
„Geriausia apsauga nuo visų ligų, nuo bet kokios infekcijos yra tvirtas tikėjimas savo sveikata ir teigiamos emocijos“, – sako daugiau nei dvidešimties metų patirtį turintis psichoterapeutas Andrejus Metelskis. – Neigiamos mintys yra destruktyvios. Pavyzdžiui, pyktis sukelia virškinamojo trakto ligas. Apmaudas ilgainiui sukelia kepenų, kasos, tulžies pūslės ligas.“
Vienas iš svarbiausių psichologijos dėsnių teigia, kad sakomi meilės, simpatijos ir susižavėjimo žodžiai didina to, kuriam jie skirti, gyvybinę energiją. Pikti ir nemalonūs žodžiai klausančiojo energiją mažina, blogina savijautą.
Bendras ligų, susijusių su blogomis mintimis, skaičius nuolat auga. Kad jas įveiktume, turėtume vadovautis senovės išminčių patarimu – džiaugtis gyvenimu, kad ir koks sunkus jis būtų! Taigi žmogaus sveikata, gyvenimas ir likimas tiesiogiai priklauso nuo jo pačio minčių.
Jei galvosite apie gerus dalykus, tikėkitės gerų dalykų.
Jei galvosite apie blogus dalykus, sulauksite blogų dalykų.
Tai, apie ką nuolat galvojame, virsta tikėjimu, kad tai turėtų ar galėtų įvykti. Ir šis tikėjimas tą vyksmą pagimdo… Todėl nuo šiol pradėkime galvoti tik apie gerus dalykus ir tikėkime tik geriausiu.
Be to, niekada nesijaudinkite dėl smulkmenų!
Dvi auksinės amerikiečių kardiologo Roberto Elioto, pripažinto širdies priepuolių ir širdies nepakankamumo prevencijos eksperto, taisyklės.
Pirmoji taisyklė: nesinervinkite dėl menkniekių.
Antroji taisyklė: viskas yra menkniekis!
Būkite sveiki!