Celiulito požymius turi 90 – 95 procentai viso pasaulio moterų, todėl šį reiškinį pavadinti liga – mažų mažiausia kvaila. Celiulitu gali „džiaugtis“ ir keturiolikmetė mergaitė ir šešiasdešimtmetė dama, patyrusi dietologė ir gimnastikos sporto meistrė. Celiulito požymius turėjo visų laikų moterys: jie egzistavo ir senovės Egipte, ir viduramžiais, egzistuoja ir dabar.
Celiulitas prie „ligų“ buvo priskirtas palyginus neseniai – tik 1973 metais. Viena Niujorko grožio salono savininkė Nicole Ronsard žurnale „Vogue“ paskelbė straipsnį „Cellulite: Those Lumps, Bumps and Bulges You Couldn’t Lose Before“ , kuriame ji nušvietė šios „ligos“ gydymo būdus, kurie straipsnio autorei atnešė milijonus.
Celiulito priežasčių mokslas kol kas nežino. Yra įvairių hipotezių, kurios hipotezėmis ir lieka. Jei celiulitas yra liga, tai kuriai ligų grupei jį priskirti? Odos? Poodinio sluoksnio? Viso organizmo? Kaip šią „ligą“ gydyti: iš vidaus ar iš išorės?
Štai, kas tiksliai žinoma apie šį reiškinį:
– Celiulito išgydyti neįmanoma, nes šis reiškinys NĖRA LIGA.
– Hormoninių preparatų ir kontraceptinių vaistų vartojimas didina hormonų kiekį organizme, ko pasekoje gali padidėti poodinis riebalų sluoksnis ir taip išryškinti paslėptus celiulito požymius. Tačiau šie preparatai celiulito „nesukuria“.
– Nors fiziniai pratimai bei teisinga mityba gerina kraujo apytaką ir mažina kūno riebalų atsargas, tai jokiu būdu nepanaikina celiulito simptomų.
– Įvairūs anticeliulitiniai masažai, probleminių vietų kaitinimai ir visos kitos „anticeliulitinės“ procedūros turi tik LAIKINĄ POVEIKĮ ir gali įtakoti tik celiulito matomumą, tačiau neturi įtakos pačiam reiškinio egzistavimui..
Tad, mielos moterys, pataupykite pinigus ir geriau skirkite juos savo sveikatai, o ne gydymui to, kas nėra liga.
Straipsnio šaltinis – Su Sauliumi