Perskaitęs eilinį straipsnį apie tai kaip klesti rusiškas prekybos tinklas Lietuvoje nusprendžiau nuvykti į vieną iš „Mere” parduotuvių ir nupaveikslavus visus ten prekiaujančius, paviešinant juos sugėdinti.
Bet prieš tai kažkiek informacijos apie tai kas yra „Mere” prekybos tinklas ir kam jis priklauso.
Šis prekybos tinklas, į Lietuvos rinką žengęs 2020 metais, dėmesį į save atkreipė Rusijai užpuolus Ukrainą, o Vakarų šalims pradėjus masiškai nutraukinėti ryšius su agresorės rinka.
„Mere“ susijusi su Rusijos kapitalo bendrove „Svetofor“, kurios parduotuvės veikia visoje Rusijoje ir kitose šalyse. Lietuvoje „Mere“ parduotuves valdo bendrovė UAB „Valientė“, kurios pagrindinė akcininkė – Ana Šnaider.
Būtent Šnaiderių šeimai ir priklauso „Mere“ ir „Svetofor“ prekių ženklus valdanti Rusijos įmonių grupė „Torgservis“, kurią sudaro kelios dešimtys atskirų įmonių, vien tik Rusijoje turinčių daugiau kaip 3300 parduotuvių.
Tad kaip ir nekyla klausymų. Rusiško kapitalo įmonė, kitaip tariant agresoriaus, kuris užpuolė Ukrainą, ir šiuo metu vykdo jos žemių užgrobimą, niokojimą ir žmonių žudymą.
Tad štai žadėta prekių galerija, su paminėjimu šalių, kuriose tos prekės buvo pagamintos.
Taip sakant gėdos sąrašas.
Argentina
Baltarusija
Bulgarija
Čekija
Čilė
Ispanija
Italija
JAV
Kinija
Latvija
Lenkija
Lietuva
Malavis
Moldovos respublika
Pakistanas
Rusija
Sakartvelas
Šiaurės Makedonija
Turkija
Ukraina
Vengrija
Net baisiausiame sapne nebūčiau susapnavęs, kad „Mere” parduotuvės didžiąją dalį asortimento sudarys ukrainiečių prekės.
Sunku apsakyti kaip jaučiausi matydamas ištisas lentynas nuklotas ukrainietiškais desertais ar padažais.
Nupaveiksluoti viską būčiau užtrukęs daug laiko, tad vietomis paveikslavau ištisus stelažus.
Skaudu kai vykstant karui tebevyksta prekyba tarp kariaujančioms šalims priklausančių įmonių.
Neturiu žodžių, ir su ašaromis akyse bandau įsivaizduoti, ką pasakytų mano senelis – ukrainietis, kuris prieš 30 metų atgulė amžinojo poilsio.
Tad jei perskaitėte mano tekstą iki galo parašykite ką parėmiau „Mere” parduotuvėje įsigijęs ukrainietiškų avižinių dribsnių ir pomidorų padažo.
O kas liečia pavadinime minimą rusiško kapitalo prekybos tinklo „Mere” augimą, tai kažkas stipriai perdeda, nes mums užėjus į parduotuvę pardavėja su apsauginiu prie kasos žiovavo nuo neturėjimo ką veikti, ir be mūsų parduotuvėje tuo metu buvo dar pora žmonių.
Susiję straipsniai:
Kodėl šis tinklas Lenkijoje neįsitvirtino, bet Lietuvoje gajus
Prieš valgydami šią produkciją privalote tai perskaityti