Šios apžvalgos neturėjo būti – apie šį restoraną rašiau prieš metus, ir tada jį gyriau. Tikėjausi, kad ir vėl skaniai papietausiu, bet…
Kažkada jau rašiau apie „Vila Žvaigždė“, įsikūrusią Palangoje. Daugeliui šis restoranėlis geriau pažįstamas pagal pavadinimą „Ukrainietiška virtuvė“.
Tad pasidžiaugę baro koloną puošiančiu „Riebaus katino“ lipduku, peržvelgiame meniu, kuris per metus nepasikeitė, ir užsisakome tuos pačius patiekalus, kuriuos valgėme anąkart.
Katinienei labai patiko Kijevo kotletas, tad įkalbėti paskanauti kažko kito man niekaip nepavyko. O aš, užsisakęs ukrainietiškų barščių, pagrindiniam patiekalui pasirenku šonkaulių kelmą. Užsukus čia neužsisakyti ukrainietiškų barščių – tas pats, kas nuvykus į Trakus nesuvalgyti kibino. Taip man sakė ne vienas dar prieš pirmąjį vizitą.
„Ukrainietiški barščiai” 0,5 – 4,20 euro
Apie sriubą – ji buvo toli nuo tos, kurią valgiau prieš metus. Tokio skystumo sriuba niekad nebus tikra ukrainietiška, nors jūs į ją sudėsite visus reikalingus ingredientus. Tik pagalvokit – aš užsisakiau nepilną porciją sriubos už 4,20 euro, ir ką gavau? Gavau skystą sriubą su kopūstų, burokėlių fragmentais ir trimis mėsos gabaliukais, kurių bendra masė buvo apie 20-30 g.
Kas jums sakė, kad Palanga ir žiemą gali džiaugtis kurortinio miestelio statusu, bet man žiemą šis miestas žmonių gausumu niekuo nesiskiria nuo Salantų… Tad iš kur tiek drąsos už tokią sriubą imti tokius pinigus? Pamąstykit patys – tai ne jūros gėrybių sriuba, kur kiekvienas ingredientas kainuoja nemažai. Čia jūs naudojate kopūstus, burokus, kiaulienos mėsą, jei neklystu, kumpį. Barščiuose, kurie verti vadintis ukrainietiškais, mėsa pūpso virš sriubos, nes ji tokia tiršta nuo produktų. O valgant jūsų gamintą reikia makaluoti po lėkštės dugną ieškant ne tik mėsos, bet ir kitų sriubos sudedamųjų dalių.
Reikėtų jums nuvykti į „Sotų vilką“ ir užsisakyti kaimiškos burokynės, kainuojančios 5 eurus. Jums atneš didžiulį indą tirštos sriubos, šalia bus kastinis su bulve, o sriuboje plaukios karka. Suvalgę tokią sočią sriubą jūs jau nebenorėsite nieko, būsite sotūs visą dieną. Na, o suvalgęs ukrainietiškų barščių lėkštę aš vis dar jaučiausi alkanas…
„Kijevo kotletas” – 10,00 euro
Atkeliavus pagrindiniams patiekalams labiausiai džiaugėsi Katinienė. Jos Kijevo kotletas išties buvo patiekalas, kurį reikia girti. Tai, kad kotleto dugnas labiau apkepęs nei jo viršus, leido suprasti, kad jis keptas ne gruzdintuvėje. Džiugu – mažiau taukų. O ir kotletas buvo iš vištienos filė, kurią retai kas naudoja – daugelis formuoja kotletus iš maltos vištienos. Prie kotletų siūlytų bulvių ar ryžių Katinienė atsisakė, tad garnyro toks, kokį pasirinko.
„Šonkaulių kelmas” – 9,00 euro
Bet štai man atneštas patiekalas labiau priminė ne kelmą, o malkų ryšulį. Ir žvelgiant į lėkštę susidarė toks jausmas, kad dalį garnyro kažkas prieš atnešant nuėmė. Na, neatrodo patraukliai patiekalas, nors tu ką. Reikėtų naudoti mažesnes lėkštes arba garnyrui naudoti dar kažką, gal kokių raugintų agurkų. Nes dabar beveik pusę lėkštės užima krienų indelis.
Sako, pirmasis įspūdis retai apgauna, tad nuomonė apie šį patiekalą nepasikeitė ir jį valgant. Šonkauliai priminė labiau virtus, nei keptus. Viduje troškinti kopūstai irgi buvo su vos jaučiama rūgštele, ir atrodė, lyg virti pusę dienos, praradę savo skonį.
Tad reziumuodamas turiu pasakyti, kad reikia stipriai pasitempti „Vilai Žvaigždė“. Pamąstęs, kaip prieš tai įvertinau maitinimo įstaigas, ir žvelgdamas į tada šiam restoranėliui suteiktą aukštą 5/5 įvertinimą, privalėčiau visiems kitiems pridėti po 2 balus.
Nuoširdžiai sakau – jūsų maitinimo įstaigos idėja puiki, bet kokybę reikia palaikyti diena iš dienos. Taip, tai sunkus darbas, labai svarbus ir žmogiškasis faktorius – darbuotojai, bet tam ir esu aš, Riebus katinas, kad kartkartėmis aplankyčiau ir pagal situaciją arba pagirčiau, arba į pasturgalį įspirčiau…
P.S. Ar jums kas sakė, kada reikia kelti kainas? Manau, jūs to net nesuvokiate. Kainas reikia kelti ne tada, kai prastėja jūsų gaminamo maisto kokybė, o tik tada, kai užeiga pilna ir dar lauke eilė nusidriekusi iki Basanavičiaus gatvės.
Pernai Kijevo kotletas kainavo 8 eurus, šiemet jis jau 10 eurų. Ukrainietiškų barščių nepilna porcija kainavo 3 eurus, o dabar – 4,20. Jeigu jums įdomi mano nuomonė, kiek turėtų kainuoti tokia sriuba, aš patarčiau ją pardavinėti už 2 eurus.