Net neabejoju, kad dauguma kurie skaitys šį tekstą bus skanavę šio užkandžio arba bent esate jį matę parduotuvių lentynose.
Bet prieš atsakydamas į šį klausimą pateiksiu šiek tiek istorinių faktų apie šį užkandį.
1956 m. Procter & Gamble skyrė užduotį chemikui Fredric J. Baur (1918–2008): sukurti naujo tipo bulvių traškučius, kurie padėtų išspręsti vartotojų skundus dėl sulūžusių, riebių ir pasenusių traškučių, taip pat oro maišeliuose.
Baur praleido dvejus metus kurdamas balno formos traškučius iš keptos tešlos ir pasirinko vamzdinę skardinę kaip traškučių indą. Pringles lustų balno forma matematiškai žinoma kaip hiperbolinis paraboloidas .
P&G pradėjo prekiauti „Pringles“ Indianoje 1968 m.
Iki 1975 m. jie buvo prieinami daugelyje JAV, o 1991 m. jie buvo platinami tarptautiniu mastu.
„Pringles“ gaminami įvairių skonių. Traškučiuose faktinis bulvių kiekis yra tik 42 proc., be jų į sudėtį įeina krakmolas bei įvairių javų miltai.
Traškučiai gaminami vienodo dydžio balno forma, kad jie sukrauti į dėžutę nesutrupėtų, kaip atsitinka su maišeliuose įpakuotais bulvių traškučiais.
Traškučiai gerai žinomi pagal ją – vamzdžio formos dėžutę su folija dengtu vidum ir plastikiniu dangteliu ir logotipe pavaizduotu vyru su dideliais ūsais.
O dabar kai šiek tiek užsiminiau apie „Pringles” sudėtį, noriu papasakoti dėl ko jiems buvo uždrausta vadintis bulvių traškučiais.
Produktas iš pradžių buvo žinomas kaip „Pringle’s Newfangled Potato Chips“, tačiau kiti užkandžių gamintojai prieštaravo, teigdami, kad „Pringles“ neatitiko bulvių traškučių apibrėžimo, nes jie buvo pagaminti iš bulvių tešlos, o ne pjaustyti iš bulvių kaip „tikro“ bulvių traškučiai.
JAV maisto ir vaistų administracija pasvėrė šį skundą ir 1975 m. nusprendė, kad „Pringles“ savo produkto pavadinime gali naudoti tik žodį „čipsas“ frazėje: „bulvių traškučiai, pagaminti iš džiovintų bulvių“.
Susidūręs su tokiu ilgu ir neskanu pavadinimu, Pringlesas galiausiai pervadino savo produktą traškučiais, o ne bulvių traškučiais.
Ant pakuotės įskaityti smulkiu šriftu užrašytą traškučių sudėtį labai sunku net galinčiam pasigirti geru regėjimu. Tad jūsų visų smalsumui patenkinti pateiksiu „PRINGLES ORIGINAL” traškučių sudėtį: dehidratuotos bulvės, augalinis aliejus, ryžių miltai, kviečių krakmolas, emulsiklis: E471, maltodekstrinas, druska, modifikuotas ryžių krakmolas. Supakuota naudojant apsaugines dujas.