Pasaulis baigia išsigimti. Taip taip, tuo metu kai daugelis susikoncentravę į tai ar jų perkamuose produktuose nėra pridėta vabzdžių ar kokių kitų vabalų, o kiti išsirengę daro protestus tam, kad vištos turėtų daugiau teisių ir laisvių, mes pamirštame patį pagrindinį mūsų turtą – vaikus.
nuotraukos lrytas.lt
Tokią išvadą padariau pamatęs vienos mamos siųstą skundą, su kuriuo siūlau susipažinti ir jums.
„Sveiki, norėčiau pasidalinti 1-oko, maisto daviniu Kauno r. Mastaičių mokykla- daugiafunkcis centras… Ar tikrai vaikai turi gauti tokius davinius??? Dešrelės, šlapenkė… Ir taip gauna visada, nei kartą nebuvo nei vaisių, nei kiaušinių ar varškės (ką girdėjau gauna kitur) ir pan… Kas atsakingas už šių davinių meniu(ar kaip pavadinti) sudarymą? Nes nei sveiko, nei naudingo čia tikrai nieko nėra,nemanau,kad vaikams ir priklauso tai gauti…Čia bus už atostogas Velykų 04.11-04.14d, dėl sumos, kiek šitas „gėris” vertas-nežinau, gaila….”
Kai keli vištų gynėjai pasidalinę plunksnomis įkalinę save narve staipėsi ant narvo strypų imituodami nelaisvėje kenčiančius paukščius, juos paveikslavo ir filmavo, o vėliau apie tai skalambijo visi Lietuvos dienraščiai, bei televizijos kanalai.
Bet jei į vieną iš dienraščių šiuo metu kreiptųsi mama su panašiu skundu, abejoju ar tai žurnalistus sudomintų. Nes gerovės valstybėje tautiečiai gyvena gerai, ir jei kenčia tai tik vištos ar masiškai dauginami šunys su tikslu pasipelnyti.
Matyt taip jau Lietuvoje surėdyta, kad žmonės rūpinasi gyvūnais, o gyvūnai turi pasirūpinti žmonėmis ir jų atžalomis. Tad Katinai kiek pasidomėję padarė savo išvadas ir rekomendacijas, kuriomis norime pasidalinti ir su jumis skaitytojais.
Pirma. Iš gautų nuotraukų matosi, kad Velykinio davinio tiekėjai yra tik du: Mažeikių mėsinė ir Lazdijų duona. Kodėl pasirinkti tik du tiekėjai, kurių produkcijos spektras siauras: mėsos ir duonos gaminiai, neaišku.
Nes net neišmanančiam aišku, kad tokį kelių dienų racioną galėjo sudaryti tik beraštis žmogus. Vargu ar čia dalyvavo dietologas. Nebent jam buvo užrištos akys ir į kišenę įkištas vokelis šlamančių.
Greičiausiai čia veikia tas atmestinis požiūris į darbą, likęs dar iš sovietų. Kai viskas kas buvo duodama, taip sakant nemokamai, turėjo būti paimam tyliai ir už tai dar nusilenkiama iki žemės. Kitaip tariant: gauni nemokamai ir tylėk. Toks jausmas, kad tie žmonės savo dalintų.
Tad pasirinko jie du produktų tiekėjus greičiausiai iš tingėjimo sudarinėti įvairesnį produktų krepšelį. O kam vargti, jei visi tyli?
Antra. Kas tokiu maistu maitina septynmetį augantį vaiką? Tam, kad suprasti kokią statybinę medžiagą organizmas gaus paskaitykime virtos dešros sudėtį.
Pirma sudėtyje eina kiauliena. Kiek jos dešros sudėtyje greičiausiai žino tik gamintojas, bet parašyti kažkodėl nenorėjo. Taip pat jis žino kokią dalį dešros sudaro vanduo, bei kiaulių odelės.
Panaši sudėtis ir pas servilatą.
Kokiomis proporcijomis minėti aukščiau ingredientai neparašyti. O ir kam reikia…
Keksiukų sudėtis irgi parašyta taip, kad niekam nekiltų kažkokių klausimų. Proporcijomis paminėti tik miltai, bet štai koks kiekis cukraus juose nenurodoma. Nes gamintojas žino, kad daugelis jau yra prisiskaitę ir prisiklausę apie cukraus poveikį organizmui.
Trečia. Kaip minėjo mama, kur vaisiai, pieno produktai, ar kiaušiniai?
Mano valia būtų, aš nedaryčiau jokio tyrimo, o visą tą grupelę išdalinusią šiuos davinius uždaryčiau savaitei į vienutes ir maitinčiau būtent šiais produktais. Ryte pieniškos dešrelės arba šlapiankė su duona, per pietus kad būtų sočiau servilatas ar karštai rūkyta filė su duona, o vakarienei 1 keksiukas. O ryte vėl iš naujo, ir taip ištisą savaitę.
Patikėkit manim, tai būtų geriausia prevencinė priemonė jiems. Ir kitą kartą prieš sudarinėdami panašius davinius jie visų pirma tradiciškai pagalvoję apie save, savo pilvą, produktų sąrašą sudarytų tikrai įvairesnį.
Kad negalvotumėt jog blogai tik mokyklose siūlau pažiūrėti jums į šią nuotrauką.
Tai pavakariai viename iš Lietuvos darželių, bet gavę mamos prašymą darželio adreso neviešinsime, nors jis mums yra žinomas.
Tad prieš eidami kovoti už vištų teises pirma pasirūpinkite Lietuvos vaikais, nes senatvėje jumis rūpinsis tikrai ne vištos, o jūsų atžalos.
O štai taip atrodo Gargždų „Kranto” progimnazijos daviniai.
P.s. Kad minėti gamintojų produkcija atitinka ES aktuose nustatytus reikalavimus aš net neabejoju, nes puikiai žinau koks kiekis ir ko leistinas. Man šiuo konkrečiu atveju rūpi kaip šie produktai padeda augančiam vaikui palaikyti pilnavertę mitybą.