Mums reikės:
– 1 kg kiaulienos šoninės;
– 30g. (arba 1 v.š. su kaupu) druskos;
– 0.5 a.š. maltų lauro lapų;
– 0.5 a.š. cukraus;
– juodųjų pipirų (pagal skonį)
– kvapiųjų pipirų (pagal skonį)
– česnako 3-4 skiltelių.
Aš šį kartą rūkinau 6kg. Tai nurodytą kiekį prieskonių dauginau iš šešių. Visus prieskonius sumaišome, ir jais įtriname mėsą. Česnakų nenaudojame, jų reiks vėliau.
Tada mėsą sudedame į indą ir dedame savaitei į šaldytuvą. Aš asmeniškai kasdien susidariusį skysti nupildavau.
Taip mėsą šaldytuve laikome 6 dienas. Atėjus šeštai dienai mėsą įtriname česnakais ir paliekame dar parai pastovėti šaldytuve.
Kitą dieną mėsą gerai nuplauname. Nebijokite, prieskoniai jau įsigėrę į mėsą, ir nuplovus jų dėti nebereikia. Kitas etapas – mėsos sausinimas. Šiaip rekomenduojama nuplautą mėsą palikti ant grotelių parai, kad ji išsausėtų. Aš šį kartą sausinau 5 val., ir kas valandą mėsą vis nusausindavau popieriniais rankšluosčiais.
Rūkinau 7val. 40-42C temperatūroje. Tada palikau mėsą pailsėti rūkykloje per naktį ir kitą dieną rūkinau dar 3val. 50C temperatūroje. Šonkauliams užteko ir valandos antrą dieną.
Tada vėsioje namo vietoje leidau mėsai pailsėti pora dienų ir taip „susivaikščioti” dūmui. Tas laukimas sunkiausias, nes rūkintos mėsos kvapas toks gaivus ir kviečiantis paskanauti, kad sunku susilaikyti neatsipjovus riekelės.
P.s. didžiausios rekomendacijos “Abas” rūkyklai ( Gera rūkykla). Praėjusiais metais prieš įsigyjant šį aparatą turėtos abejonių ar man jos reikia, išgaruoja su kiekvienu nauju rūkinimu. Jei lyginti mėsą išrūkintą namie su parduotuvėje pirkta, tai lyg lyginti du bučinius su ta pačia moterimi, tik vienas būtų per stiklą…